Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie

Chochołowskie Termy są największym kompleksem termalnym na Podhalu. Niebywała przestrzeń pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach, niezależnie od liczby osób w obiekcie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż trawiastych oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec.Dodajmy do tego jeszcze atrakcje dla dzieci i rysuje się przed nami perspektywa nie lada zabawy. Łączna powierzchnia lustra wody to niemal 3000 m2. Głębokość basenów termalnych mieści się w przedziale 1 – 1,2 m.
Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska dostarcza prawdopodobnie najwięcej atrakcji ze wszystkich dolin tatrzańskich. Znajduje się w Tatrach Zachodnich. Ma ok. 9 km długości. Dolina Kościeliska to nie tylko ciekawa flora i urozmaicone topograficznie miejsce - również miejsce o bogatej historii. Koniecznie do zobaczenia.
Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska to najdłuższa (10 km) i największa powierzchniowo (35 km2) z dolin Tatr Polskich. W wielu miejscach można obejrzeć wspaniałe twory natury: wąwóz Między Ściany, dolomitową galerię Mnichów w Borowcu, "park skalny" Korycisk z progiem o wysokości 33m i spadającą z niego siklawą.
Wieś Dzianisz

Wieś Dzianisz

Dzianisz trzecią najpiękniejszą wsią w Małopolsce w 2021! W konkursie brano pod uwagę nie tylko naturalne piękno miejscowości, lecz także zmiany, które dokonały się w ostatnim czasie we wsi i przyniosły poprawę życia społeczności. Dzianisz to jedna z wsi gminy Kościelisko, położona na Pogórzu Spisko Gubałowskim, nad Dzianiskim Potokiem. To niezwykle malownicza lokalizacja, znajdująca się u podnóża kilku szczytów – Palenica Kościeliska, Gruszków Wierch, Tominów Wierch i Ostrysz.
Magura Witowska

Magura Witowska

Magura Witowska (słow. Oravická Magura, Magura, 1232 m) – szczyt Orawicko-Witowskich Wierchów. Przez jego wierzchołek przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny pomiędzy zlewiskami Morza Czarnego i Bałtyku. Południowe i zachodnie stoki Magury Witowskiej opadają do Doliny Cichej Orawskiej, spływające z nich potoki zasilają Cichą Wodę Orawską i Orawicę, natomiast północno-wschodnie opadają do doliny Czarnego Dunajca.
Image

Oglądaj nas również

Image

Wczytuję proszę o cierpliwość...